pressroom/2017/08/31/wellaflex-pianka-lsniacy-kolor-kontigo-00e.jpg

Kosmetyki do stylizacji włosów

Sytuacją dosyć częstą jest nieodpowiedni wygląd naszej fryzury względem naszych oczekiwań. Nawet specjalistyczne narzędzia w postaci lokówek i wałków, nie są w stanie nadać włosom odpowiedniej objętości i charakteru. Wówczas bardzo pomocne stają się kosmetyki do stylizacji włosów w połączeniu z akcesoriami. Gama produktów jest bardzo duża i jesteśmy w stanie do każdego rodzaju włosów dobrać odpowiednie specyfiki. Uzyskanie wymarzonej kreacji na głowie staje się bardziej osiągalne.

Gumy, żele, pianki

Najczęściej popełniany błąd przez kobiety to rozpoczęcie suszenia bez uprzedniego przygotowania mokrych pasm z pomocą chociaż pianki do stylizacji. Po tym stwierdzamy, że nasze włosy zupełnie nie wyglądają tak, jak byśmy tego chciały, ale poprawianie suchej fryzury to trochę jak zdobienie tortu - poprawki raczej nie wchodzą w grę i musimy zacząć od nowa. Bardzo przydatne są np. żele do włosów w sprayu do stylizacji na ciepło. Wyjątkowo delikatna aplikacja pozwala równomiernie rozprowadzić produkt na całych włosach (kosmetyki do pielęgnacji włosów - Kontigo). Wystarczy wetrzeć go w mokre pasma, porządnie rozczesać a następnie wysuszyć z użyciem szczotki stylizującej czy wałków.

Zdjęcie: guma-do-kreatywnej-stylizacji-wlosow-zlota-joanna-styling-effect-1382.html

Zaletą tego produktu jest nieobciążanie włosów, dzięki czemu zachowują bardzo świeży wygląd i objętość nawet na dwa dni. Idąc z duchem mody coraz więcej kobiet wybiera bardzo krótkie, wygodne fryzurki. Zaletą ich jest przede wszystkim czas, jaki należy poświęcić na stylizację. Mycie i suszenie zajmuje zdecydowanie mniej czasu, ale suszarka czasem nie wystarcza aby uzyskać efekt zalotnie sterczącej grzywki. Tutaj przydają się gumy do włosów i ich niemal magiczne właściwości. Magiczne, bo tak naprawdę guma pozwala nam wyczarować na głowie dosłownie wszystko, a przy tym nie skleja włosów. Pazurki - proszę bardzo, nałóż odrobinę i uformuj cienkie pasma wokół twarzy. A może odrobina szaleństwa? Stawiamy na irokeza! Z gumą to takie proste! Wystarczy wetrzeć odrobinę we włosy i zwyczajnie stworzyć wymarzone uczesanie.

Utrwalanie fryzury

Zwieńczeniem całego procesu układania włosów jest utrwalenie (kosmetyki do stylizacji na Kontigo). Zakładając, że wynik naszej pracy twórczej powinien utrzymać się w niezmienionej formie przez cały dzień, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Chyba najpopularniejsze w tym obszarze będą lakiery do włosów. Obecnie lakiery są bogate w wiele innych składników odżywczych, jak np. kolagen czy keratyna. Zatem nie tylko mają za zadanie utrwalać włosy w pożądanej stylizacji, ale również dbać o ich zdrowy wygląd i pielęgnację.

Zdjęcie: ronney-lakier-do-wlosow-regenerujacy-kontigo-b39.jpg

Kosmetyki z biegiem czasu stają się wielozadaniowe. Wiele z nich, oprócz np. Stylizacji, ma również właściwości pielęgnacyjne czy odbudowujące. Dzięki temu nawet przy codziennym układaniu włosów nie tracą one na witalności, a wręcz zyskują dodatkowe porcje witamin i składników odżywczych.


31 August 2017

Komentarze

Brak komentarzy.