pressroom/2017/04/03/de3d52c7065c598be8254a8a38ee8aa6.jpg

Okulary Ray-Ban - czy wiesz, jak odróżnić podróbkę od oryginału?

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban zostały wymyślone w latach 30-stych ubiegłego wieku. Dziś należą do kultowych akcesoriów, z którymi chętnie pokazują się celebryci na całym świecie. Niestety, ze względu na swoją popularność, Ray-Bany stały się łakomym kąskiem dla fałszerzy. Podpowiadamy więc, jak odróżnić oryginalne okulary tej marki od podróbek.

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, sprawdzając okulary, które planujemy zakupić, jest przyjrzenie się logo. Słynny logotyp jest wtopiony w soczewkę, a nie naklejony, jak to najczęściej zdarza się w fałszywkach – wyjaśnia Rafał Alexandrowicz ze sklepu z okularami 1242. Każda para okularów ma też swój indywidualny numer, który znajduje się po wewnętrznej stronie lewego zausznika. Zaczyna się on od dwóch liter „RB” i oznacza model, kolor oraz rozmiar soczewek w formie ciągu cyfr.

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban są sprzedawane w futerale. Tu też możemy znaleźć wskazówki, jak odróżnić oryginał od podróbki. Opakowanie to element wizerunku marki, więc również wyróżnia się starannym wykonaniem. Przyjemnie jest wziąć je do ręki. Miękkie etui powinno być chropowate i musi być na nim umieszczony okrągły logotyp. Najczęściej spotykane kolory opakowania to czarny i brązowy. Kolejna rzecz, która jest istotna przy sprawdzaniu etui, to zatrzask, na którym musi być wytłoczony napis Ray-Ban.

Dodatki do zakupu oryginalnych okularów Ray-Ban

Oryginalne Ray-Bany to nie tylko okulary. W każdym opakowaniu okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban powinna być też ściereczka do szkieł, koniecznie złożona w prostokąt (kwadratowy kształt ściereczki jest typowy dla podróbek). Oprócz tego należy szukać ulotki The Icons i wykonanej na śliskim papierze notki informacyjnej od producenta – dodaje nasz ekspert.

Ostatnia rzecz to cena. Oryginalne okulary Ray-Ban to modowa perełka, więc ich koszt nie może spaść poniżej pewnej kwoty. Większość tzw. „okazji” to niestety najczęściej próba oszukania oczarowanych marką klientów podróbką wątpliwej jakości. Takie okulary nie tylko nie będą dobrze wyglądały po pewnym czasie użytkowania, ale przede wszystkim będą szkodliwe dla oczu. Szkła często się ruszają, zniekształcają obraz, nierówno odbijają światło. Nierzadko występują w różnych odcieniach.

Kierując się naszymi radami, łatwiej jest uniknąć oszustwa. Zawsze jednak równie ważny jest zdrowy rozsądek. Najlepiej kupować okulary w sprawdzonym sklepie. Mamy wówczas pewność, że inwestujemy w oryginalne okulary Ray-Ban. Rzetelny sklep oferuje również gwarancję i serwis, doradzi, jak pielęgnować okulary, by można było się nimi cieszyć dłużej niż jeden sezon. Dobre okulary przeciwsłoneczne to świetna inwestycja w zdrowe oczy i nie tylko. W oryginalnych Ray-Banach każdy czuje się i wygląda jak gwiazda filmowa.


3 April 2017

Komentarze

EwelineczkQQ

Super post! :D Sprawdzalam ostatnio czy moje z galeriawidzenia com sa oryginalne i okazuje sie, ze tak :) Takze polecam mocno :P


Adam

Tez mam ray bany z galeriawidzenia com i jestem mega zadowolony a co ważne kupiłem je w super cenie!!


Polecane ubrania

549 PLN
RayBan AVIATOR Okulary przeciwsłoneczne anthracite
Komentarze 0
LoveIt 0
649 PLN
RayBan Okulary przeciwsłoneczne gunmetal
Komentarze 0
LoveIt 0

Popularne kolekcje

my style
Komentarze 5
LoveIt 48
*Li­fe is a tale  Told by an idiot, full of sound and fury,  Sig­ni­fying nothing.*
Komentarze 9
LoveIt 28